DC stabilizované

Zde je použit transformátor s monolitickým stabilizátorem bezpečnostní síťový oddělovací (el. pevnost prim/sek 4200V) Ochranný obvod primární strany je řešen vratnou pojistkou pro ochranu transformátoru proti tepelnému přetížení, sekundární jištění je tavnou pojistkou, omezení výstupního proudu ochranným obvodem stabilizátoru.

Napájecí  síťové  zdroje  s  transformátorem  ve  druhé  variantě,  jsou  osazeny  obvodem  pro  spínanou  stabilizaci, usměrňovačem, filtrační kapacitou, indikačním obvodem provozního  stavu  a  obvodem  jištění  proti  tepelnému i proudovému přetížení.

Technické specifikace

Analogová stabilizace monolitickým stabilizátorem je výhodnější v aplikaci, kde je hlavní důraz kladen na zvlnění a harmonickou čistotu výstupního napětí. Další z výhod je prakticky nulová úroveň rušení.

Spínaná  stabilizace  je  výhodnější  v  aplikaci,  kdy  je  rozhodujícím faktorem celková účinnost zdroje, případně je omezená možnost chlazení modulů přirozenou cirkulací vzduchu. Výhoda spínaných zdrojů je v malých rozměrech, širokém rozsahu napájecího napětí, vysoké účinnosti, která je ovšem vyvážena větší složitostí zapojení a určitou, i když velmi nízkou úrovní rušení. Protože transformace napětí  neprobíhá  pomocí  klasického  síťového  transformátoru na železném jádře (na nízkém kmitočtu 50Hz), ale pomocí transformátoru na ferritovém jádře na kmitočtu řádově desítek kHz, je konstrukce transformátoru daleko menší a jeho sekundární vinutí má mnohem menší vnitřní odpor. Tyto zdroje jsou vhodné pro větší proudy.

Tuto kategorii lze dodat v různých provedeních (montáž na DIN lištu, šroubové uchycení, provedení na montážní úhelník nebo s přívodem pomocí FLEXO kabelu s koncovkou) viz. fotogalerie. Výkony napětí a rozměry na základě specifikace zákazníkem.

Kontaktní formulář

Položky označené tučně jsou povinné.

2012 © BV elektronik s.r.o.
Webdesign & SEO eStudio